منوی کاربری
نام کاربری :
کلمه عبور :
بخش های سایت
آگهی ها
تاريخ آگهي بازديد
۰۸/۲۱ 88690 1052430
۰۵/۲۰ 94343 612291
۰۸/۰۸ 89251 524973
۰۵/۰۹ 93709 484615
۰۵/۲۸ 94782 482601
آگهی های جدید
چهارشنبه ۲۲:۲۸
چهارشنبه ۱۴:۰۱
سه شنبه ۱۴:۳۶
سه شنبه ۱۳:۰۰
دوشنبه ۱۰:۴۳
یکشنبه ۲۰:۰۴
یکشنبه ۱۳:۲۶
تگ های تصادفی
امار سایت
آگهی های امروز : 0 آگهی های دیروز : 1 تعداد آگهی ها : 122140

تلفن :

نام آگهی دهنده : فراسیستم فرتاک

ایمیل :

وبسایت : http://www.ikayako.ir

تاریخ اضافه شدن : ۱۳۹۶/۱۱/۸

1433 بازدید

امروزه با توجه به همه‌گیر شدن اینترنت و دسترسی آسان افراد به فضای مجازی، یکی از مهم‌ترین نیازهای سازمان‌ها و ادارات مختلف با هر وسعتی ارائه پشتیبانی آنلاین و غیرحضوری است. نمیتوان انکار کرد که دغدغه اصلی مدیران در همه جای دنیا جلب توجه و رضایت مشتریان و همین طور نظارت بر کیفیت عملکرد و پاسخگویی کارکنانشان است.
بدین منظور سیستم های Help desk و پشتیبانی مدیریت مشتریان مختلفی با توجه به نیازهای سازمان‌ها و شرکت‌ها وجود دارد، یکی از برترین‌های این عرصه به گواه رزومه قوی آنkayako است.
فراسیستم با اتکا به کادر فنی مجرب خود توانسته این نرم افزار قدرتمند را بومی سازی و فارسی سازی نماید که از همان ابتدا با استقبال قابل توجه ای روبرو شد و تا به امروز توانسته با سازمانها و ارگان‌های معتبری در این زمینه همکاری نماید.
از ملزومات هوشمند سازی در عصر جدید برچیده شدن روند کاغذی امور اداری و دفاتر است، جهت بهینه‌سازی ثبت و گردش اطلاعات و درخواست‌های مشتریان، کایاکو سیستم تیکینگ را جایگزین جریان کاغذ مدادی کرده است.
کلیه افراد موجود در یک سیستم می‌توانند از طریق سیستم کایاکو درخواست‌ها و تیکت‌های خود را ثبت و به سایر بخش‌ها و افراد انتقال دهند و در تمامی مدت رسیدگی به درخواست ثبت شده شاهد مراحل حل و فصل آن باشند. در سیستم تیکتینگ علاوه بر امکان ثبت‌نام مراجعین و مشتریان این امکان نیز وجود دارد که مشتریانی که از طریق ایمیل، تکمیل فرم و ... با سازمان و یا شرکت شما در ارتباطند بدون ثبت‌ نام و تنها از طریق ایمیل یا فرمی که ارسال کرده‌اند به صورت خودکار اکانت اختصاص داده میشود و میتوانند با توجه به کد پیگیری، در جریان کلیه مراحل بررسی تیکت خود باشند.